Darmowa dostawa od 200 zł Bezpieczne zakupy +48 661 700 634 sklep@cannabiqueen.pl

Misja naszego Zespołu

Misją Cannabi Queen jest wnoszenie wartości do Waszego życia i dzielenie się tym, co najlepsze i z czego sami korzystamy. Przykładamy dużą uwagę do szkoleń, tak aby oprócz najlepszych na rynku produktów dostarczyć Wam również wiedzę i doświadczenie 😊

Współpracujemy z najlepszymi!

Do współpracy wybieramy najlepsze marki o pewnej pozycji na rynku. Nasze produkty pochodzą z bezpiecznych źródeł. Z radością wspieramy polską gospodarkę budując biznes oparty na wartościach.

Najwyższa jakość produktów

Produkty, które wybieramy dla naszych Klientów są naturalne, legalne i bezpieczne. Dokładamy największych starań aby nasza oferta była pełna produktów najwyższej jakości w najlepszej cenie. W końcu sami jesteśmy swoimi Klientami 😊

Zdrowie na wyciągnięcie ręki

Olej CBD z konopi siewnych jest głównym składnikiem produktów naszej firmy. Znakomite efekty jego stosowania zawdzięczamy prozdrowotnym właściwościom CBD, które w ostatnich latach dały się poznać milionom ludzi na całym świecie.

Flawonoidy – absolutny hit czy zwyczajny kit?

Flawonoidy – co to takiego?

Flawonoidy, inaczej związki flawonowe jest to grupa organicznych związków chemicznych występujących w roślinach. Związki te spełniają przede wszystkim funkcję barwników, przeciwutleniaczy i naturalnych insektycydów oraz fungicydów, chroniących przed atakiem ze strony owadów i grzybów. Warto jednak podkreślić, że flawonoidy mają o wiele więcej pozytywnych właściwości między innymi działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe, dlatego wykorzystywane są zarówno w medycynie, jak i kosmetologii.

Jakie konkretnie właściwości mają flawonoidy?

Flawonoidy to super substancje występujące w roślinach, które odpowiadają za ich smak oraz zapach, a także stanowią ich naturalny barwnik. Z biologicznego punktu widzenia biorą udział w procesie fotosyntezy oraz chronią przed promieniowaniem UV. Stosunkowo dosyć niedawno odkryto, że związki flawonowe mogą wzmacniać naczynia krwionośne, a więc chronić przed chorobami układu krążenia i zapobiegać procesowi starzenia. Flawonoidy zostały docenione również za to, że wykazują działanie antyalergiczne czy antynowotworowe. Co ciekawe, wykazują one działanie rozkurczowe oraz moczopędne. Przypisuje się im właściwości uspokajające dla układu nerwowego. Pomagają w leczeniu żylaków, chronią przed zakrzepami oraz ułatwiają przyswajanie witamin. Warto wiedzieć, że flawonoidy obniżają ryzyko występowania chorób serca oraz usuwają toksyny z organizmu. W ostatnich latach szczególnie licznie prowadzone są badania w kierunku pozytywnego działania przeciwnowotworowego, co daje obiecujące rezultaty.

Konopie – źródło naturalnych flawonoidów?

Nie jest tajemnicą, że konopie siewne są naturalnym źródłem flawonoidów. W związku z powyższym, stosowanie produktów konopnych wspiera prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu również z uwagi na fakt, występowania związków flawonowych..

Odpowiedzmy więc na pytanie tytułowe – hit czy kit?

Zdecydowanie flawonoidy są absolutnym hitem i bez wątpienia należy maksymalnie korzystać z dobroczynnych właściwości tych substancji. Niemniej jednak, ze względu na to, że flawonoidy występują w wielu roślinach, można pokusić się o stwierdzenie, że są one codziennym składnikiem diety prawie każdego człowieka.

Dodaj komentarz

sixteen − twelve =